Pirmąjį Rugpjūčio savaitgalį Krypties nariai ir dešiniųjų pažiūrų jaunimas rinkosi netoli Molėtų observatorijos į jau antrają stovyklą Etnofutura. Į stovyklą Krypties nariai atvyko iš Vilniaus, Klaipėdos krašto, Kauno ir Panevėžio. Itin džiugina tai, kad šioje stovykloje dalyvavo nemažas būrys tų, su kuriais pirmą kartą susipažinome pirmojoje etnofuturoje.

Etnofuturistinio jaunimo sambūrio “Kryptis” nariai rinkosi į stovyklos vietą penktadienį. Reikėjo atlikti paruošimo darbus, iškilmingai iškelti organizacijos vėliavą, o kartu dalinomės vasaros nuotykiais. Penktadienį įsivertinome atliktus darbus, aptarėme naujojo politinio sezono planus.

Suvažiavus nariams Tomas Aleknavičius pasidalino savo pamąstymais apie Marką Aurelijų, Stoikus ir palygino senovės baltų gentis ir vyro / moters vaidmenis. Lietuviai buvo tokia gentis, kurią perkėlus į bet kurią vietą – po kelių metų ten stovės miestai ir įtvirtinimai. Mus visuomet jungė troškimas padaryt kažką geriau, kurti ir statyti.

Šeštadienį sutikome atvykstančius dalyvius ir oficialiai atidarėme stovyklą. Viskas prasideda nuo dešiniojo jaunimo bendruomenės kūrimo. Ši stovykla yra būtent apie tai – teigė Krypties pirmininkas Tomas Skorupskis. Atidarymo metu pristatyta stovyklos programa, taisyklės, o įsikūrus iškeliavome į žygį, skirtą apžiūrėti apylinkes, bei pasiekti Kulionių piliakalnį, kuriame atidavėm pagarbą ten žuvusiems.

Kandidato tapimas nariu

Viena iš šios stovyklos minčių – sukurti atvirą diskusijoms erdvę. Lietuviškasis nacionalizmas paskutinius tris dešimtmečius darė vieną klaidą po kitos, todėl nenuostabu, kad jokių politinių pergalių nėra pasiekta. Būtų naivu tikėtis darant tą patį pasiekti kitokio rezultato, todėl savo stovykloje skyrėme laiko pristatymams bei diskusijoms.

Diskusijų metu diskutavome apie A. Gramsci metapolitikos koncepciją, lyginome Lietuvos, Austrijos, JAV ir Estijos situacijas. Antroji diskusija – apie istorinės atminties bei valstybinių simbolių apsaugą žodžio laisvės kontekste, kuriame detaliau pasitvirtinome savo nuostatas ties vienu iš kertinių mūsų siekių.

Popietę žaidėme senovinius karinius vyrų žaidimus. Išbandėme savo reakciją ir lankstumą, jėgą ir ištvermę, o galiausiai net ir strateginį sumanumą! Vyrai ritosi, grūmėsi, o pirmą vietą pasidalino Paulius ir Skirmantas!

Prieš prasidedant vakaronei sukvietėme visus prie vėliavos. Priekyje sustojo valdybos nariai. Dviems mūsų kandidatams – Tomui Kulešiui ir Pauliui Vasiliauskui valdyba suteikė nario teises ir pareigas. Mums jūs dabar kaip broliai, sveikiname!

Vakaronė prasidėjo nuo pokštų, istorijų ir dainų. Kiek vėliau sulaukėme kvietimo iš greta stovyklaujančių jaunųjų astronomų vadovų kartu pavakaroti, bei padiskutuoti politinėmis temomis. Priėmėm šį kvietimą. Savo jėgas išmėginome tiek diskusijose, tiek dainų varžybose. Kartu su astronomais traukėme dainas skirtas pagerbti lietuvių didvyrius bei mūšius. Pripažinome, kad varžovai – lygiaverčiai ir kad dainos gali testis iki ryto.

Sekmadienio rytą apžvelgėme visa stovyklą, apžvelgėme dabartinę politinę Lietuvos padėtį ir išvykome į savas Kryptis. Naujasis veiklos sezonas laukia itin smagus.   

Close Menu