Gyvename besikeičiančiame pasaulyje. Pasaulyje, kuriame grįžtama prie dešiniosios politikos, kyla įvairios patriotinės jėgos. Lietuvoje, atrodo, gyvename dar Obamos laikų sąstingyje arba, atrodytų, visuomenėje vyraujanti nuomonė buvo laiko mašina sugražinta 8-erius metus atgal. Jaunas žmogus šiandienos Lietuvoje gali pasijusti vienišas darbe, studijose ar mokykloje vien dėl to, kad nenori Europos ir Lietuvos paversti tuo, kuo tapo šiandienos Švedija. Yra ir daugiau žmonių, kurie dar nenusidažė plaukų vaivorykštės spalvomis, supranta, kad yra dvi lytys, mato, ką daugiau galima nuveikti, vietoje apsidaužymo ir ėjimo pirkti bandelių. Etnofuturistinis jaunimo sambūris Kryptis” kviečia burtis kartu į dešiniojo jaunimo bendruomenę bendrai veiklai.

Kas mes?

Etnofuturizmas – gana naujas ir negirdėtas žodis Lietuvoje. Tačiau jau dažnai linksniuojamas tarp Estijos, Latvijos, Ukrainos ir Skandinavijos jaunimo. Tai atsinaujinęs, šiandienos iššūkiams ir pergalėms pribrendęs etnonacionalizmo ir futurizmo mišinys, savyje jungiantis tradiciją ir greitį, technologijų pažangą ir šiandienos situacijai reikalingus sprendimus. Vien tradicionalizmo nepakanka. Niekas nepasikeis, jeigu užsidarysime gyventi vienkiemiuose ir taip bandysime pragyventi kali yugą. Kartu dažnai juokiamės ir iš pilietinio nacionalizmo”, kuris sako, jog migracija yra pateisinama, jeigu migrantai gerbia mūsų kalbą ir Konstituciją ir, ypač, jeigu jie dar ir krikščionys. Drąsiai kritikuojame ir seno sukirpimo dešinę, kurie greičiau rekonstruoja praėjusio amžiaus madas, kariauja praeities karus su kokiais lenkais vietoje pažangos ir šiandienos sprendimų. Jeigu jau imtis kokių veiksmų, tai ne tam, kad būtumėme reakcija, kuri tik lėtina kairiųjų bandymus sugriauti senajį pasaulį, kaip kad bando daryti centro-dešiniosios jėgos, o tam, kad padarytume pokytį. Ar bent jau tam, kad bandant daryti pokytį būtų smagu.

Mūsų organizacijos vizijoje – aktyvi jaunimo bendruomenė, kuri supranta estetikos svarbą, turi gerą humoro jausmą, kokybę vertina labiau negu kiekybę, geba argumentuoti savo poziciją ir nebijo veikti. Turbūt svarbiausia – turi troškimą gyvenimui, greičiui, nuotykiams.

Ką galėtumėm nuveikti?

Sukurti gyvą bendruomenę. Tikime, jog Lietuvoje yra ir daugiau jaunų žmonių, kuriems galėtumėme padėti atrasti vienas kitą. Jaunas, veržlus, kuriantis žmogus yra jau daug, o būtent tokių žmonių grupės turi potencialo padaryti ir didesnį visuomenės pokytį. Jeigu pažiūrėsime į Senojo žemyno istoriją, tai didžiausius pokyčius atliko iš pradžių gana mažos grupės žmonių, kurie turėjo bendrą viziją. Būti bendruomenėje, priklausyti kažkam daugiau negu mes patys – idėjos, kurias kiekvienas turime giliai viduje. Net ir individualizmo amžiuje.

Būti lietuviškojo nacionalizmo priešakyje. Kryptis” kartu su kolegomis iš jaunimo sambūrio Pro Patria” organizuoja didžiausią lietuviško nacionalizmo manifestaciją – Vasario 16-osios deglų maršą Vilniuje, kuris kas metus suburia didelį kiekį Lietuvą mylinčių žmonių. Organizuoti tokį renginį mums – didelė garbė, o kartu ir iššūkis. Tai nėra lengva, tačiau įvykusio renginio džiaugsmas skatina to imtis ir kitais metais.

Ugdyti visuomenę, ugdyti politinius aktyvistus. Kryptis rengia turbūt vienintelę tokio tipo dešiniosios minties konferenciją – Prabudimas, kurioje kas metus turime gausų dalyvių būrį. Kiekvienais metais kviečiame pranešėjus, jų turėjome iš daugybės pasaulio šalių ir stengiamės renginį kas metus padaryti vis geresnį. Natūraliai jis tampa ir gausesnis. Turėjome svečių iš JAV, Ukrainos, Estijos, Vokietijos, Švedijos, Suomijos, Didžiosios Britanijos ir kitur.

Kuriantis žmogus – šiandienos politinis karys. Nesame naivūs ir suprantame, kad pokyčiai neįvyks, jeigu organizuosime šventinę eiseną ir konferenciją ar tiesiog dalyvausime politikoje. Tam reikia kasdienio darbo. Suprantame metapolitikos koncepciją, kurią sėkmingai Lietuvoje išnaudojo politinė kairė. Šiandien galime pasidžiaugti tuo, jog turime jau šiokią tokią auditoriją, todėl galime suteikti platformą dėstyti savo požiūrį ir mintis bendraminčiams. Šalia pagrindinių renginių yra gausu ir mažų, tačiau svarbių darbų – straipsniai, memai, gyvos akcijos ar kontrprotestai, video ir podcastai – visa tai yra maži, tačiau svarbūs dalykai, kurie keičia pasiekę žmones. Didžioji dauguma lietuvių mano (skirtingai nuo didžiųjų medijų ir influencerių), jog imigracija daro žalą, yra dvi lytys, lietuvių gyvybės svarbios ir didžiuojasi savo didvyriais. Tačiau tai – tylioji dauguma, kuriai reikia padrąsinimo, ką ir padaro tie maži kasdieniai darbai. Mums reikia tų žmonių, kurie gali ir nori kurti.

(NE)svarbi politika. Suprantame, jog politiniai pokyčiai nėra įmanomi be metapolitikos, be pasikeitusios visuomenės nuomonės apie tam tikrus reiškinius. Todėl mūsų pagrindinis fokusas yra pakeisti kultūrą, o per tai – politiką. Iš kitos pusės – puikiai suprantame, kad galutiniame taške būtent politinė pergalė yra tai, kas tą pokytį padarys. Tą parodė Lenkijos, Vengrijos ir ypač Estijos pavyzdžiai. Todėl praktiškai visi mūsų nariai remia naują politinį darinį Lietuvoje – Nacionalinį susivienijimą. Džiaugiamės ir tuo, jog šio judėjimo lyderiai patys ilgus metus veikė būtent metapolitiniame lauke, rašė straipsnius, dėstė universitetuose ir šiandien pribrendo politinei veiklai. Taip rinkėjams pagaliau suteikta galimybė pasirinkti padorią tautinę politinę jėgą. Pagal galimybes padedame jiems ir norėtųsi padėti ir toliau, ypač rinkimų laikotarpiu, kada pagalbos tikrai reikės. Kartu tai nereiškia, jog esame kaip nors su jais susisaistę – manome, kad laikas ir darbai parodys, ar tikrai galime eiti kartu, tačiau kol kas rezultatai – džiuginantys.

Prisidėk prie Europos rekonkistos. Mes – Lietuvos patriotai, tačiau taip pat mums brangi ir Europa, bei visa europietiška civilizacija. Ironiška, bet greičiausiai vien dėl to, kad pasisakome už žmones, kurie sukūrė šią civilizaciją ir nenorime jų pakeisti ar sukurti virš-nacionalinius darinius, greičiausiai kažkada būsime pavadinti kokiais euroskeptikais. Kiti, prisiskaitę atgyvenusių sovietinių vadovėlių, sakys, kad nacionalizmas supriešina tautas, kas yra šiek tiek realiau už Šreko nuotykius, bet mažiau realu už Žiedų valdovo seriją. Jau dabar mes turime daug draugų Europoje, reguliariai gauname kvietimus apsilankyti įvairuose renginiuose Europoje. Jų gauname daugiau, negu turime laiko ir galimybių kažkur vykti. Tačiau šis patriotų bendradarbiavimas yra nuostabus. Rasdamas bendraminčių Lietuvoje, kartu randi ir draugų bene kiekvienoje Europos šalyje.

Prisidėk prie dešiniojo jaunimo bendruomenės kūrimo.  Suprantame, kad mūsų veikla reikalauja laiko, kartais pareikalauja ir šiek tiek finansų, o kartais į tave gali keistokai pažiūrėti tavo liberalūs draugai. Bet manome, kad tokios organizacijos kaip Kryptis” reikia Lietuvai. Mūsų organizacija veikia savanorystės pagrindu, kol kas pagrinde – asmenine iniciatyva. Tačiau jeigu tau priimtina mūsų vizija – kviečiame susitikti. Užpildyk šią anketą ir prisijunk prie mūsų!

http://www.kryptis.org/prisijunk-prie-musu/

Close Menu