2020-ųjų vasario 15-ają Etnofuturistinis jaunimo sambūris „Kryptis“ suteikė garbės nario vardą Estijos parlamento nariui, vienos iš identitarų jaunimo organizacijos Sinine Äratus (Mėlynasis pabudimas) įkūrėjų Ruuben Kaalep. Jis – reikšmingas Lietuvos draugas, vienas žinomiausių Baltijos šalių nacionalistų. Kartu  tai vienas iš tų žmonių, kuris įkvėpė mus susiburti į „Krypties“ sambūrį.

Ruuben Kaalep gimė 1993-ųjų rugsėjo 21 d. Taline, bet didžiają dalį laiko gyveno Tartu mieste. Studijavo Tartu universitete Istoriją. Iš universiteto pasitraukė, kad daugiau laiko galėtų skirti politinei ir visuomeninei veiklai.

Pirmoji politinė veikla prasidėjo 2007-aisiais metais bronzinės nakties metu, kuomet, po Estijos vyriausybės sprendimo iš miesto centro perkelti sovietinę okupaciją ženklinantį paminklą, Taline kilo riaušės.  Būdamas 16 metų, jis prisijungė prie Estijos tautinio judėjimo, kuris 2012-aisiais susijungė su kita politine jėga ir taip gimė estų konservatyvi liaudies partija.

2012 m. Ruuben kartu su kitais 6 studentais įkūrė EKRE jaunimo organizaciją – Sinine Äratus. Ji tapo avangardine Estijos nacionalizmo organizacija. Ruubeno vadovaujama Sinine Äratus greitai išaugo iki 150-ies narių ir stipriai prisidėjo prie politinės EKRE pergalės 2019-ųjų rinkimuose. Po jų jis ir pats tapo Estijos parlamento nariu.

Ruuben Kaalep suprato tautinių jėgų pergalių būtinybę Europoje. Jis aktyviai dalyvavo didinant Baltijos valstybių tautinių jėgų bendradarbiavimą, ne kartą dalyvavo svarbiausiuose lietuvių nacionalistų organizuojamuose renginiuose, konferencijose.

Ruuben Kaalep yra ne tik mūsų draugas ir bendražygis, bet kartu – Lietuvos, Estijos ir visos Europos draugas, visuomet išlikęs ištikimu sąjungininku ir gerais, ir sudėtingais laikais. Džiaugiamės galėdami jį vadinti mūsų garbės nariu!

2018-ųjų interviu su Ruuben Kaalep – http://www.kryptis.org/interviu-su-ruuben-kaalep/

Close Menu