Vasario 16-oji, 2019, Vilnius, Aušros Vartai. Pro šv. Teresės zakristijos langą leidžiasi prailgintuvas. Iš automobilio bagažinės traukiamos ir statomos kolonėlės, tiesiami laidai. Deglų pilna priekaba sustoja prie bažnyčios laiptų. Ar jauti kas tavęs laukia, lietuvi?

 

  Štai taip prasidėjo, kol kas, didžiausia Lietuvoje deglų eisena 101- Nepriklausomybės metinėms ir 70-osioms LLKS deklaracijos metinėms atminti. Besiklausydami partizaninių dainų, kunigo Grigo kalbos ir maldos, bei sambūrių “Pro Patria” ir “Kryptis” atstovų kalbų pradėjo rinktis eisenos dalyviai. Jų rankose radosi deglai, o veiduose šypsenos. Vienas po kito deglai skaisčiai žiebėsi keldami atėjusiųjų dvasią ir apšviesdami temstantį Vilniaus senamiestį.  Eisena pajudėjo nuo Aušros vartų, su dainomis ir skanduotėmis “LIETUVA!”, “Lietuva, sveikinam tave!” pasiekė generolo Jono Noreikos-Vėtros atminimo lentą, T. Vrublevskio gatvėje. Pakeliui einančiuosius pasitiko gausūs piliečių būriai abejose gatvių pusėse. Stebėtojai fotografavo, dainavo kartu ir ne vienas čiupęs deglą į rankas pats prisijungė prie einančiųjų.

 

  Eisenai pasiekus tikslą žmonės apspito generolo Vėtros atminimo lentą, fotografavosi, kartu giedojo Lietuvos Respublikos himną, traukė patriotines dainas. O galiausiai – užpūtę liepsneles suguldė deglus atgal į priekabą paruošdami juos poilsiui ir jau kitoms dar gausesnėms eitynėms 2020-aisiais!

 

  Preliminariais policijos duomenimis eisenoje dalyvavo ~3000 dalyvių!!! Lietuviai susirinko pasidžiaugti Lietuva su šypsenomis veiduose, laisve širdyse ir deglais rankose. Kitąmet – susitikime ir vėl – Liepsnų Marše!

Close Menu