Per pastaruosius keletą mėnesių beveik visi buvome pastatyti į neįprastą padėtį. Daugeliui teko pristabdyti savo individualias veiklas, darbus, hobius arba kitus prasmę teikiančius dalykus. Daug kas netgi neišsilaikė rinkoje, bankrutavo. Tačiau galime pasidžiaugti, kad pamažu grįžtame į įprastas savo gyvenimo vėžes. Grįžtame prie neužbaigtų darbų su dar didesniu noru ir motyvacija. Nors ir mūsų gyvenimas buvo aprimęs, miegojom savotišku letargo miegu, tačiau tam tikri portalai nemiegojo. Priešingai – nuosekliai plėtė savo skaitytojų ratą skleisdami, netikslią, propagandinę spaudą.

Šis straipsnis yra apie prorusišką bulvarinę Lietuvos žiniasklaidą, kuri, deja, atrodo, kad išgyvena tikrų tikriausią atgimimą. Galime daryti prielaidą, kad žmonės yra vis mažiau linkę pasitikėti mūsų pagrindine žiniasklaida. Tai lemia, kad jie patenka į prorusiškos žiniasklaidos užburtą ratą, iš kurio sunkiai išsikapanoja. Gyvename laisvoje Lietuvoje jau ketvirtą dešimtį ir pasisakome už visišką žodžio laisvę, tačiau yra išties sunku skaityti tam tikrų portalų straipsnius (jeigu tai galima pavadinti straipsniais). Jie dažnai yra paremti melu ir šmeižimu. Šie portalai labai mėgsta pateikti Rusiją, kuri, neva, išvaduos mus visus nuo supuvusių „Vakarų vertybių“. Tačiau dabar, siautėjant COVID-19 virusui, jie mato Kiniją arba netgi socialistinę Kubą kaip Europos gelbėtojus. Pradėkime viską nuo pradžių.

Vienas gerai žinomas kairysis tinklaraštininkas, taip pat vienas iš internetinės svetainės „Inforama“ įkūrėjų savo „Facebook“ sienoje rašo, kaip Kinija imasi „lyderio vaidmens“ ir kokiais mastais gelbėja Europą nuo COVID-19 viruso. Įrašas surinkęs beveik 2 tūkst. „like“ paspaudimų. Dar galime pridėti, kad šio asmens redaguojamame portale „Inforama.lt“ yra rašoma, kaip vėl tie patys kinai gelbėja Lietuvą, siųsdami apsaugines kaukes bei kitą reikalingą  įrangą, kovojant su Korona virusu. Viskas, atrodytų, labai gražu ir solidaru, jeigu nepridėtumėme poros esminių faktų. Būtent šis virusas ir atėjo iš Kinijos. Jis turės ir jau turi milžiniškas pasekmes tiek ekonomikai, tiek mūsų visų gyvenimams. Verta paminėti, kad Kinijai buvo skiriamos milijoninės paramos iš Europos, kovojant jiems patiems su COVID-19 virusu. Lietuva taip pat davė savo šimtatūkstantinę paramą kinams. Tačiau šiuos faktus šis save viešai marksistu prisistatantis asmuo visiškai pamiršta arba pratyli ir, vietoje to, viešina socialisto Algirdo Paleckio bylas ir yra aktyvus šio asmens kovotojas už laisvę.

Kiti augantys portalai kaip „Būkime vieningi“ ir „Ekspertai.eu“ taip pat mėgsta skleisti prorusišką propagandą. Šie portalai tiesiogiai, be jokių užuolankų pasisako už Rusijos agresiją prieš Ukrainą bei dainuoja, iš esmės, panašias daineles kaip bet koks kitas bulvarinis portalas. Daugumą dalykų gal ir būtų galima praleisti pro akis, tačiau šie portalai įžūliai meluoja bei pasisako prieš bet kokias atgimstančias patriotines jėgas Lietuvoje. Neseniai įkurta naujoji partija „Nacionalinis susivienijimas“ taip pat sulaukė purvo drabstymosi iš „Ekspertai.eu“ portalo. Jie oficialiai visus žmones, kurie įsteigė šią partiją, pavadino „Lietuvos naciais“. Apie prof. Vytautą Radžvilą teigė, kad jis net nemoka anglų kalbos! Paprasčiausias įrodymas, kad prof. Vytautas Radžvilas kalba pakankamai gerai angliškai buvo nacionalinio transliuotojo rodomi debatai į Europos parlamentą, per kuriuos profesorius buvo kalbėjęs šia užsienio kalba. Jie taip pat nepraleido pro akis partijos šūkio „Pakelk galvą, lietuvi!“ Tai – Jono Noreikos-Generolo Vėtros šūkis, kuris, anot jų, yra „nacių kolaborantas“. Galime netgi rasti straipsnių, kur jie netiesiogiai grasina sudaužyti lentą, skirtą Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai atminti. Nors Lietuvos teismai atmeta bet kokius kolaboravimo su naciais kaltinimus šiam Lietuvos didvyriui, tačiau šiems portalams tai yra nė motais.

Bene didžiausią auditoriją aplink save turi surinkęs blogeris Kazimieras Juraitis, „YouTube“ platformoje turintis šiuo metu beveik 30000 prenumeratorių. Šis asmuo yra bene progresyviausias iš visų minėtųjų, apimant nuolankumą Rusijai bei Lietuvos istorijos šmeižimą. Jis mėgsta bendrauti su rusiška žiniasklaida, filmuojasi rusiškuose video reportažuose, kuriuose teigia, neva, kad „prie ruso buvo geriau“. Taip pat jis buvo vienas iš pagrindinių organizatorių, sudaužant lentą Jonui Noreikai. Tarpukario laisvės kovotojai identifikuojami kaip pronacistiniai banditai, o apie raudonuosius partizanus kalba kaip apie „tikruosius partizanus“. Pozityviai atsiliepia apie Nachmaną Dušanskį, kuris taip pat, neva, kovojo su „banditais“. Galime daryti prielaidą, kad pagal K. Juraitį tas pats Adolfas Ramanauskas-Vanagas buvo „banditas“, kadangi N. Dušanskis susidorojo su Adolfu Ramanausku, nežmoniškai jį nukankindamas.   

Viskas tampa kaip ir aišku, kad šie veikėjai, naudodamiesi „žodžio laisve“, skleidžia savo eilinę purviną marksistinę, komunistinę propagandinę ideologiją. Ji, iš esmės, yra priešiška bet kuriam save gerbiančiam lietuviui. Laisvės kovų metu šie asmenys būtų pavadinti tiesiog stribais arba kolaborantais. Tik nuo mūsų pačių priklausys, kiek mes leisime jiems dergti savo istoriją bei kiek mes leisimės būti skaldomi šiandieninėje metapolitikoje.

Pakelk galvą, lietuvi!

 

Šaltiniai:
Close Menu