2020-ųjų vasario 22-26 dienomis keletas „Krypties“ aktyvistų išsiruošė kelionei į Estiją. Ruoštasi buvo ne be reikalo – laukė įtemptas savaitgalis, kadangi kaimynai estai minėjo savo 102-ąsias Nepriklausomybės metines. Laukė daug svarbių renginių, kuriuose ketino dalyvauti ir „Krypties“ atstovai.

Kelionė link Estijos prasidėjo ankstų vasario 22-osios rytą, o Taliną pasiekėme šiek tiek popiet. Įsikūrę savo apartamentuose, nusprendėme susitikti ir pavakarieniauti su vienu iš „Scandza Forum“ konferencijos organizatorių, mūsų pačių organizuotos „Prabudimas II“ konferencijos  pranešėjų Fróði Midjord. Nuvykus į vietą, prie mūsų prisijungė dalis bičiulių bei estų organizuojamos jau ketvirtosios konferencijos „Etnofutur“ dalyvių būrys. Pakalbėję neformalioje aplinkoje, dalis mūsų nusprendė pratęsti vakaro linksmybes estų organizuotame koncerte, skirtame paminėti 102-ąsias Nepriklausomybės metines. Renginys buvo išties geras, keturios grupės iš trijų skirtingų šalių sukūrė gana neblogą vakarėlį visiems susirinkusiems. Koncerte taip pat grojo ir patriotinio metalo grupė iš Lietuvos – „Diktatūra“.

Ateinančią dieną (vasario 23-ąją) mūsų laukė jau ketvirtus metus iš eilės jaunimo organizacijos „Sinine Äratus“ organizuojama tarptatautinė konferencija „Etnofutur IV“. Šį kartą išvydome 7 kalbėtojus, atvažiavusius iš 5 skirtingų šalių. Konferencijoje buvo kalbama apie savo identiteto išsaugojimą, globalizacijos padarinius, apie bendrą Europos ateitį ir t.t. Kalbėtojai dalinosi skirtingomis patirtimis, kurios buvo išties įdomios. Visada yra naudinga pasisemti patirties iš tokių žmonių kaip Martin Helme (Estijos finansų ministras) arba Ruuben Kaalep (Estijos parlamento narys), kurie atstovauja dešiniuosius trečioje pagal dydį partijoje Estijoje! Skamba išties neįtikėtinai, kadangi mes Lietuvoje kol kas neturime jokios partijos, kuri atstovautų dešiniuosius seime. Tuo tarpu mūsų draugai estai jau turi. Ir ne tik įtaką darančius dešiniųjų pažiūrų atstovus Estijos parlamente, bet ir savo atstovus Europos parlamente! Daug yra iš ko pasimokinti, jeigu ir mes norime turėti bent panašią situaciją Lietuvoje…

Konferencijoje taip pat kalbėjo ir vienas iš „Krypties“ steigėjų, organizacijos pirmininkas Tomas Skorupskis. Kalba buvo paremta šių dienų metapolitika, akcentuojant, ką kiekvienas šių dienų nacionalistas gali padaryti pats, norėdamas judėti politinės pergalės link. Kalba buvo įkvepianti bei susilaukė didelių ovacijų!

Apibendrinant, galima drąsiai teigti, kad konferencija įvyko ir pavyko, renginys buvo daromas aukčiausiu lygiu, o visų galimų nesklandumų buvo išvengta.

Na, o po konferencijos dar liko visas vakaras priešakyje. Daugelis konferencijos dalyvių nusprendė pratęsti vakarą viename iš sostinės barų, taip galėdami susipažinti bei artimiau pabendrauti tiek su pranešėjais, tiek su bendraminčiais. Džiaugiamės ir mes atradę naujų pažinčių bei tikimės išlaikyti šiltus santykius ateityje. Džiugu girdėti, kad ateinančiais metais vyksiančioje mūsų konferencijoje Vilniuje jau pasižadėjo atvykti dalis bendraminčių.

Artėjo ir vasario 24-oji – diena, kuri estams yra didelė šventė. Šią dieną jau sukanka 102-eji metai, kai Estija yra nepriklausoma demokratinė respublika. Visą dieną vyko tautinio pobūdžio šventės. Laisvės aikštėje galėjome išvysti apie 50 kovinių technikos vienetų: pėstininkų kovos mašinų, tankų, šarvuočių ir kt. Susidarė įspūdis, kad nors ir estų kariuomenė nėra labai didėlė, tačiau labai moderni ir labai gerai organizuota.

Tačiau svarbiausias renginys mums buvo priešakyje. 18 valandą įvyko kasmetinis „Sinine Äratus“ organizuojamas deglų maršas, kuris praeitais metais buvo išties įspūdingas – daugiau nei 10 tūkstančių eisenoje dalyvavusių žmonių nušvietė miesto gatves laisvės ugnimi. Daug kas nesitikėjo surinkti bent panašaus dalyvių skaičiaus šiais metais, tačiau žmonės nepabūgo šalto ir vėjuoto oro – rinkosi gausiai tiek su veliavomis, tiek su deglais parodydami savo tautinę dvasią.

Mes sveikinome Estiją, prisijungdami prie eisenos kartu su mūsų organizacijos ir šalies vėliavomis. Žmonės aplinkui buvo labai smalsūs ir noriai bendravo su „Krypties“ aktyvistais. Mes taip pat labai vertiname estų nuoširdumą ir galime tik pasidžiaugti, kad žmonės taip gražiai atsiliepia apie Lietuvą ir jos istoriją. Vaizdas eisenos metu buvo įspūdingas, matant, kiek šiai šventei buvo neabejingų žmonių.

Džiaugiamės už draugus estus, kurie surengė be galo gražų renginį bei tikimės palaikyti glaudžius santykius ateityje.

EESTI EEST!

Close Menu